Header Image - Cannyon is a clean WordPress theme

Dom Bajek to poznańska inicjatywa powstała z myślą o pięknych książkach i opowieściach, nie tylko tych dla dzieci, choć głównie dla nich. Naszym założeniem są działania na dwóch płaszczyznach:

1) twórczej i doświadczalnej: artystyczne warsztaty z książką dla dzieci

2) merytorycznej: strona internetowa jako miejsce prezentacji i upowszechniania fachowej wiedzy o książce ilustrowanej.

Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem widzianym z perspektywy artysty i historyka sztuki, a także miłością do pięknej książki, wobec której nie potrafimy pozostać obojętnymi.

BARBARA GÓRECKA

Historyk sztuki, pedagog. Poznanianka.
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracuje w Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w macierzystym mieście. Specjalizuje się w ilustracji książkowej dla dzieci.

Nauczycielka wiedzy o kulturze w II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Animatorka zajęć dla
najmłodszych w Ideowni.

Prywatnie rozkochana mama dwóch małych Książkowych Moli, tancerka ikolekcjonerka książek o niebanalnej szacie graficznej.

Basia

ANNA MARIA BRANDYS

Urodzona w 1987 roku w Sosnowcu.
Absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od wielu lat zaangażowana w działalność edukacyjną na terenie Poznania, wolontariuszka w Fundacji na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych i Autystycznych FIONA, gdzie prowadzi zajęcia arteterapeutyczne dla podopiecznych.

Zawodowo związana z Pracownią Naturalnego Barwienia Sztuka Naturalna w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.

Uwielbia miękkie tkaniny, robótki na drutach, wszelkie książki i góry…no i koty oczywiście.

Ania

PANI MYSIA

Pani Mysia to mieszkanka Łazarza, która nie rozstaje się z książką! Z przyjemnością pomaga Ani i Basi w Dom Bajkowych spotkaniach, bo uwielbia wszystkie dzieci.

Pani Mysia